Hakkımızda

2013 yılında kurulan  IFC Aroma Kimya Gıda San. Tic.A.Ş. kimyasal madde sektörünün pek çok alanında faaliyet göstermektedir.

Ana faaliyet konumuz aroma üretimi olup, müşteri odaklı çözüm üreten partner görevi üstlenmekteyiz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çok çeşitli amaçlar için spesifik fonksiyonel karışımlar üreterek yaşadıkları ve yaşayacakları sorunları minimize ediyoruz. Çok hızlı değişime uğrayan yeniliklerin güncel takibini yapıp, ürün geliştirmede ve dünyadaki yenilikleri üretime kanalize etmekte çok hızlı desteğimiz müşterilerimize artı değer katmaktadır. Fonksiyonel karışımlarımızda başı çekenler; koruyucu miksler, kıvam arttırıcı miksler, tat verici miksler ve renk verici miksler diyebiliriz. Bunları hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter Türk Gıda Kodeksi’ ne uygun malzemelerin kullanımı ve insan sağlığına olumsuz etkisi olabilecek kimyasallara ve kullanım oranlarına asla müsamaha göstermeyişimizdir. Kullanılan tüm kimyasalların (Food Grade) gıda veya Pharma Grade) ilaç kalite olma zorunluluğu vardır. Ekibimiz bir nevi müşterilerimizin Ar-Ge departmanı gibi faaliyet göstermektedir.

Üretimimizin dışında kimyasal madde ithalat ve satışını da yapmaktayız. Müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda stokta tuttuğumuz pek çok ürünü istedikleri miktarda derhal teslim ederek veya programlı termin tarihlerine göre aksatmadan teslimini yapmaktayız. İstanbul içindeki müşterilerimizin genelde depolarına sevkiyat bizzat tarafımızdan titizlikle yapılır. Bazı müşterilerimiz de depolarımızdan kendi araçları ile gelip alırlar. Şehri dışında olan müşterilerimizin anlaşmalı ambar veya kargo şirketlerine teslimat tarafımızdan tüm koruyucu önlemler alınarak zamanında yapılır. 

IFC Aroma Kimya Gıda San. Tc.A.Ş. olarak amacımız ülke üretimine artı değer katmak için çalışan üreticilere bilgi birikimimizi aktararak fonksiyonel çözümler üretmektir. Örnek verecek olursak; ülkemizin ekonomisi genel olarak tarıma dayalıdır. Tarım ürünlerini direk ihraç etmek yerine işlemek katma değeri yükseltecektir. Mesela domatesi olduğu gibi ihraç edersek ülke ekonomisine katkısı az olur. Salça yapıp ihraç edersek biraz arttırmış oluruz. Çeşitli soslar yaparak veya daha da geliştirilmiş katma değeri yüksek ürünler olarak ihraç etmek için çaba harcayan firmalara destek olmayı amaçlayan ürünlerimiz mevcuttur.

Konusu gıda üretimleri ile ilgisi olan tüm dostlarımıza destek olmaya odaklanmış durumdayız.